Vyše 10-hodinový maratón v mestskom zastupiteľstve v Nitre.

Autor: Ján Csillag | 10.2.2015 o 9:55 | (upravené 11.2.2015 o 22:05) Karma článku: 2,35 | Prečítané:  272x

Takmer 10 hodín trvala riadna schôdza, ktorá mala vyše 60 bodov. Okrem "klasických" majetkových tém na nakladanie s nehnuteľnosťami, návrhy na zámery, správy o výsledkoch kontrol bolo vzrušujúco hlavne čo sa týka personálnych obsadení.

Presný rozpis bodov, resp. pozvánku na 3.  riadne zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Nitre, konané dňa 05.02. 2015 nájdete na tomto odkaze. Veľkú alebo skôr búrlivú diskusiu vyvolalo schvaľovanie členov do komisií, výborov a podobne. Zastupiteľstvo doriešilo takmer všetky personálne otázky po novom zložení. Schválené návrhy sa nestretli s pochopením predovšetkým poslanca Štefeka a klubu nezávislých. Hlasovalo sa aj o platoch nových viceprimátoroch. Martin Nemky, ktorý je nominant SMER-SD, bude pracovať na 100% úväzok. Zastupiteľstvo mu odsúhlasilo plat vo výške 2498 €. Druhý viceprimátor Ján Vančo, nominant strany KDH bude pracovať na 50% úväzok s platom vo výške 1249 €. Kompetencie viceprimátorov ešte nie sú známe. Rozhodne o nich primátor Jozef  Dvonč. Čo všetko sa schvaľovalo a riešilo si môžete pozrieť v takmer 10 minútovom videu, kde sa k tomu vyjadrili tí najpovolanejší a teda zástupcovia koalície v mestskom zastupiteľstve v Nitre. Ján Vančo (KDH) a Renáta Kolenčíková (Smer-SD).

Ja by som len na odľahčenie, keď neviem či je to ten správny výraz, priniesol pár postrehov z bodu "Diskusia". Poslankyňa Tekeliová reagovala, ako avizovala aj na sociálnej sieti, že sa bude pýtať a zisťovať kalamitnú snehovú situáciu na mestskom sídlisku Klokočina. Pre nezainteresovaných treba povedať, že mestské služby po intenzívnom snežení akokeby zabudli pracovať a výsledkom boli zamrznuté chodníky, uzavreté cesty a podobne. Odpoveď na otázku dostane pani poslankyňa písomne. Na sociálnej sieti sa ku kalamitnej situácii viedla naozaj búrlivá diskusia, no v zastupiteľstve v bode diskusia sa moc nediskutovalo.

Pán poslanec Koštál si všimol, že na úrade visí vianočná výzdoba a pýtal sa, či keď je už február nepôjde dole. Prednosta MsÚ v Nitre p.Kršiak reagoval na jeho "postreh", že výzdoba je tam už druhým rokom, že z technických dôvodov ju tam nechávajú. Treba len pripomenúť, že pán poslanec bol poslancom aj v minulom volebnom období, vtedy si asi výzdobu nevšímal.  Pán poslanec Dovičovič reagoval na "služobné" notebooky, že sú staršie, a že mesto Nitra nezruinuje, keď vymení štvorročné počítače za nové. Staré notebooky by mohli poslúžiť napr. školám. Treba si skôr uvedomiť, čo presne by mali poslanci mestského zastupiteľstva na počítačoch robiť. Predpokladajme, že študovať dokumenty a pracovať na internete. Nato by mali teoreticky stačiť aj štvorročné notebooky. Napokon sa aj hlasovalo a výmena za novšie počítače prešla. Trefná bola poznámka primátora na záver, keď reagoval, že on používa v kancelárii sedemročný počítač a stále mu na prácu primátora stačí. V sále po jeho slovách nastalo chviľkové ticho... Pán poslanec Hollý vo svojom diskusnom príspevku spomenul, že treba dať do výborov mestských častí za občanov takých ľudí, ktorí chcú niečo pre svoju mestskú časť aj robiť. Na to reagoval primátor s úsmevom a reakciou, že veď návrhy občanov a schválenie už prebehlo v doobedňajších hodinách a sami poslanci si to schválili.

A tak sa nám napokon po vyšše 10.hodinách 3.riadne zasadnutie mestského zastupiteľstva skončilo.

Foto: Ján Csillag (autor) Video: Ján Csillag / mojanitra.sk

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

V SNS vyčkávajú na Danka a mlčia, viaže ich zákaz zhora

Andrej Danko nezvládol situáciu, SNS na vstup do koalície nemala. Myslí si to jej bývalý člen Rudolf Pučík, ktorý Danka do politiky dostal.

DOMOV

Horúčavy končia, príde ochladenie aj dážď

Meteorologická jeseň sa začína už prvého septembra.


Už ste čítali?